‘Viyana Saldırısını Kınıyor ve Lanetliyoruz!’
Haber
03 Kasım 2020 - Salı 18:26
 
‘Viyana Saldırısını Kınıyor ve Lanetliyoruz!’
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Viyana’da yaşanan terör eylemlerini en güçlü şekilde kınıyor ve lanetliyoruz. Bu eylemleri yapanların ve arkalarındaki karanlık odakların ne yapmaya çalıştıklarını çok iyi analiz etmek zorundayız.
GÜNDEM Haberi
‘Viyana Saldırısını Kınıyor ve Lanetliyoruz!’

Avusturya’nın başkenti Viyana’da silahlı çatışma yaşandı. Bir kişinin kemerle kendini patlattığı, çok sayıda insanın yaşamını yitirdiği açıklandı. Bütün ülke alarma geçerken, altı yerde gerçekleşen silahlı saldırılardan birinin bir sinagogun yanında gerçekleştiği açıklandı ve İçişleri Bakanı Karl Nehammer, “Bunların bir terör saldırısı olduğunu değerlendiriyoruz. Saldırı halen devam ediyor” dedi. Saldırılar ve silah sesleri saatlerce sürerken, bir kişinin bombalı kemeriyle kendini patlattığı bildirildi.

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Viyana’da gerçekleşen saldırıyla ilgili, “Bu eylemleri yapanların ve arkalarındaki karanlık odakların ne yapmaya çalıştıklarını çok iyi analiz etmek zorundayız.” Dedi.

Saldırı sonrasında twitter hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, “En sonuncusu Viyana’da yaşanan terör eylemlerini en güçlü şekilde kınıyor ve lanetliyoruz. Bu eylemleri yapanların ve arkalarındaki karanlık odakların ne yapmaya çalıştıklarını çok iyi analiz etmek zorundayız. Tekil olayların ötesinde genel eğilimi görmeliyiz.” İfadelerini kullandı.

Avrupa’da artan yabancı ve göçmen karşıtlığına dikkat çeken Yılmaz, “Avrupa’ya yabancı ve göçmen karşıtlığı, İslamofobia ve ırkçılık tohumları atılıyor. Terör eylemlerinin yanı sıra bazı medya organları ve siyasi aktörler bu eğilimi söylemleriyle destekliyorlar. Bu tablo karşısında her inanç, siyasi görüş ve kimlikten insanlar birleşmelidir.” Dedi.

“Duygularımızı manipüle ederek nefret ve düşmanlık üretenlere karşı; insanlığı, merhameti, aklı ve hikmeti ön plana çıkarmalıyız. Teröre ve terörü besleyen kültürel/siyasi iklime karşı, Avrupalı dostlarımızla hep birlikte mücadele etmeliyiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Viyana, Saldırısını, Kınıyor, ve, Lanetliyoruz!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı