‘Tek Kutuplu Dünya Geride Kaldı
Haber
22 Şubat 2022 - Salı 19:26
 
‘Tek Kutuplu Dünya Geride Kaldı
Ukrayna’da yaşanan son gelişmeleri değerlendiren Cevdet Yılmaz: Bölgemiz ve dünya yeni bir döneme girdi. Sovyetlerin çöküşü ile oluşan tek kutuplu dünya geride kaldı.
- Haberi
‘Tek Kutuplu Dünya Geride Kaldı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, “Bölgemiz ve Dünya yeni bir döneme girdi” diyerek, Ukrayna’da yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Avrupa ve Rusya arasındaki diplomatik gelişmeler sürüyor. Uluslararası Haber Ajanslar Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalede bulunacağı iddialarını gündeme getirdi. Daha önce AK Parti’de Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapan Cevdet Yılmaz, kendi sosyal medya hesabı üzerinden bölgede yaşananları değerlendirdi.

Dünya’nın yeni bir döneme girdiğini söyleyen Yılmaz, yeni dönemin güç mücadelesi odaklı olacağını söyledi. Yılmaz, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Bölgemiz ve dünya yeni bir döneme girdi. Sovyetlerin çöküşü ile oluşan tek kutuplu dünya geride kaldı. Yeni dönem güç mücadelesi odaklı ve acımasız olacak Birlik olma, ittifaklar kurma, uyanık ve stratejik olma, çok çalışma ve güçlü olma zamanı.” (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Tek, Kutuplu, Dünya, Geride, Kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı