‘Muhtarlar Bile Yol İstemekten Korkuyor!’
Haber
21 Aralık 2020 - Pazartesi 21:35
 
‘Muhtarlar Bile Yol İstemekten Korkuyor!’
CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş: Muhtarlar bile yol istemekten korkarken, bu insanların sorunları nasıl çözülecek. Hepinize soruyorum, milletine hizmet etmek bu hükümetin ve yerel yönetimlerinin öncelikli işi değil mi?
SİYASET Haberi
‘Muhtarlar Bile Yol İstemekten Korkuyor!’

CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, Karlıova ve Yedisu ilçelerinin bağlantısını sağlayan yolun fiziki durumunu eleştirdi. 1970 yılında yapılan yolun 2021 programına alınarak yeniden yapılması için Cumhurbaşkanlığına gönderilmek üzere bir dilekçe yazdığını ve bu dilekçeyi CHP Yedisu İlçe Başkanı aracılığıyla bölge muhtarlarına gönderdiğini söyledi. Aktaş, bazı muhtarların ‘başımıza bir iş gelir’ endişesiyle dilekçeyi imzalamadıklarını söyledi.

Yaşanan bu durum sonrası, “Muhtarlar bile yol istemekten korkarken, bu insanların sorunları nasıl çözülecek.” Diyerek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Karlıova Yedisu ilçeleri arasındaki yol aynı zamanda Bingöl Erzincan bağlantısını sağlıyor.

Karayollarının en kötü düşük standartlı yoludur. 1970’li yıllarda YSE’nin köy yolu olarak yaptığı yol, dik rampaları, sert virajları bir çok yerde tek aracın geçebildiği her yıl ölümcül kazaların olduğu Yedisu Üçdamlar arasında stabilize olduğu bu yolun durumunu özetleyen 2021 yılı yatırım programına alınması için Cumhurbaşkanlığı Makamına yol güzergahındaki köy muhtarları adına bir dilekçe hazırlayıp Yedisu ilçe başkanımız aracılığı ile muhtarlara imzaya gönderdim bazı muhtarlar başımıza bir iş gelir endişesi ile imzalamaktan imtina etmiştir buda korkunun nasıl toplumu sardığının açık göstergesidir. Muhtarlar bile yol istemekten korkarken, bu insanların sorunları nasıl çözülecek. Hepinize soruyorum, milletine hizmet etmek bu hükümetin ve yerel yönetimlerinin öncelikli işi değil mi? (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Muhtarlar, Bile, Yol, İstemekten, Korkuyor!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı