Küçük Yeliz’in bu talebi hayırsever bir iş insanı tarafından yanıt buldu
Haber
28 Ocak 2021 - Perşembe 16:07
 
Küçük Yeliz’in bu talebi hayırsever bir iş insanı tarafından yanıt buldu
Doğuştan yürüme engelli Yeliz Gökçe’nin (12) akülü sandalye hayali gerçek oluyor.
- Haberi
Küçük Yeliz’in bu talebi hayırsever bir iş insanı tarafından yanıt buldu

Genç ilçesinde yaşayan doğuştan yürüme engelli Yeliz Gökçe, geçtiğimiz günlerde tek isteğinin akülü sandalye olduğunu söylemişti. Gökçe, yaşıtları gibi dışarı çıkmak istediğini, tüm gününü evin penceresinden dışarıya bakarak geçirdiğini ve akülü sandalye istediğini söylemişti. Küçük Yeliz’in bu talebi hayırsever bir iş insanı tarafından yanıt buldu.  İsminin açıklanmasını özellikle istemeyen hayırsever, Yeliz kardeşimizin arzu ettiği akülü sandalyeyi ve tablet bilgisayarı bugün itibari ile kargoya verdiğini söyledi.

Küçük Yeliz yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:

“Ben yürüyemiyorum. Annem artık beni kaldıramıyor. Ben de arkadaşlarım gibi dışarı çıkmak istiyorum. Onun da beli ağrıyor. Ben de arkadaşlarım gibi dışarı çıkmak istiyorum. Okula da gitmek istiyorum. Ayrıca tabletim olmadığı için cep telefonu ile canlı derslere giriyorum. Telefonla da zorluk çekiyorum.”

Gittikleri doktorların, kendilerine Yeliz'in yürüme şansının olmadığını söylendiğini dile getiren baba Hasan Gökçe, şöyle konuştu:
"Doktorlar, tedavisinin mümkün olmadığını söyledi. Ayağa kalkma şansı yok, dediler. Tek isteği, arkadaşları gibi dışarı çıkabilmek. Büyüdüğünden dolayı taşımakta zorluk çekiyoruz. Çocuğum doğuştan engelli. Meningomyelosel hastasıdır. Yeliz de arkadaşlarıyla dışarı çıkmak istiyor. Okula gitmek istiyor. Okulunu görmek istiyor. Ben de işçiyim, inşaatta çalışıyorum. Her zaman yanında olamıyorum. Ben olmayınca annesi sıkıntı yaşıyor. Gün geçtikçe Yeliz büyüyor ve ağırlaşıyor. Annesi artık kaldıramıyor. 4 çocuğum var. Annesi hem onlara hem Yeliz'e bakmakta güçlük çekiyor. Tek isteği, akülü bir arabasının olması. Canlı derslere girerken telefonla giriyor. Tableti, bilgisayarı yok. Başka da bir isteği yok. Öğretmenleri çok iyi şeyler söylüyorlar. Bu dönem takdir belgesi aldı. Notları 90-100 arası. 90'dan aşağı notu yok."(HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Küçük, Yeliz’in, bu, talebi, hayırsever, bir, iş, insanı, tarafından, yanıt, buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı