Küçük Kapasiteli Hayvancılık İşletmelerine Yem Desteği
Haber
24 Aralık 2020 - Perşembe 17:40
 
Küçük Kapasiteli Hayvancılık İşletmelerine Yem Desteği
Küçük Kapasiteli Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine 2020 Yılında Yapılacak Yem Desteği Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.
DİĞER Haberi
Küçük Kapasiteli Hayvancılık İşletmelerine Yem Desteği

Destek kararına ilişkin Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden duyuru yapıldı. Bu kapsamda, bakanlık kayıt sistemlerine kayıtlı işletmelerden, manda dahil 20 başa kadar (20 dahil) anaç sığırı veya besilik erkek sığırı olan yetiştiricilere hayvan başına 65 lira, 50 başa kadar (50 dahil) anaç küçükbaş hayvanı olan yetiştiricilere hayvan başına 6,5 lira destekleme ödemesi yapılacak.

Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü resmi internet sitesinden yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“T.C. Cumhurbaşkanlığı'nın 10/7/2020 tarihli ve 2749 sayılı Kararı eki "Küçük Kapasiteli Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine 2020 Yılında Yapılacak Yem Desteğine İlişkin Karar"ı kapsamında yürütülen Yem Desteklemesi İcmal-2  21/12/2020 tarihinde İl Müdürlüğümüz Hayvan Sağlı Şubesinde askıya çıkarılmıştır. Askı Süresince yapılan itirazlar il/ilçe müdürlükleri tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılır. Askı süresince herhangi bir itiraz olmaz ise listelerdeki bilgiler doğru kabul edilir, daha sonra yapılacak itirazlar değerlendirmeye alınmaz ve herhangi bir hak doğurmaz.” (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Küçük, Kapasiteli, Hayvancılık, İşletmelerine, Yem, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı