Küçük Esnaf Market Zincirleriyle Yarışamıyor
Haber
24 Aralık 2020 - Perşembe 17:36
 
Küçük Esnaf Market Zincirleriyle Yarışamıyor
Bingöl’de market zincirlerin 55 şubesi olduğu öğrenildi. Market zincirlerin sayısı her geçen gün artarken küçük esnaf günden güne eriyor.
EKONOMİ Haberi
Küçük Esnaf Market Zincirleriyle Yarışamıyor

Bingöl’de zincir marketlerin sayısı artıyor. Vatandaş indirim yapan market zincirlerini tercih ederken Koronavirüs(Covid-19) pandemisi süreciyle küçük esnaf daha da zor duruma düştü. Küçük esnafa destek olmak amacıyla Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası(BİNTSO) esnafa destek kampanyası başlatırken Bingöl Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği(ESBOB) Başkanı Ali Bayram çeşitli platformlarda sık sık yaptığı açıklamalarla zincir marketlerin sayısının artmasını eleştirmişti.

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale, Bingöl ziyaretinde yaptığı açıklamada, “Esnaf bırakın mevcut istihdamı ile devam etmeyi maalesef çalışanları işten çıkarmak zorunda olduğunu söylüyor. Bir başka önemli problem de ulusal marketler. Ulusal marketler Bingöl’deki küçük üreticiye yardımcı olmadığı gibi buradaki esnafın kendi işini de elinden almış durumda. Dünyanın hiçbir yerinde mahalle aralarına bu kadar ulusal marketler kurulmaz. Dünyanın hiçbir yerinde ulusal marketlerin o bölgenin ürününü almaması söylenmez.” Şeklinde konuşmuştu.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası verilerine göre Bingöl’de market zincirlerin 55 şubesi bulunuyor. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Küçük, Esnaf, Market, Zincirleriyle, Yarışamıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı