Köylüler Yaban Hayvanları İçin ağaç ve kaya diplerine ekmek bıraktılar
Haber
25 Ocak 2021 - Pazartesi 16:50
 
Köylüler Yaban Hayvanları İçin ağaç ve kaya diplerine ekmek bıraktılar
Karlıova ilçesine bağlı Dörtyol köyünde yaşayanlar vatandaşlar, yaban hayvanları için askıda ekmek uygulaması başlattı.
- Haberi
Köylüler Yaban Hayvanları İçin ağaç ve kaya diplerine ekmek bıraktılar

Karlıova  ilçesine bağlı Dörtyol köyünde yaşayan vatandaşlar, yaban hayvanları için askıda ekmek uygulamasını başlattı. Yoğun kar yağışları sonrası yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için köylüler, ağaç ve kaya diplerine ekmek bıraktı. Köy halkından Kerem Beyaz, “Yiyecek bulmakta zorlanan yabani hayvanların birçoğu açlıktan telef oluyor. Her sabah ormanlık alana geliyorum ve ağaçların dallarına ekmek bırakıyorum” dedi.

Karlıova ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Dörtyol köyü sakinleri, yaban hayvanlar için askıda ekmek uygulamasını başlattı. Yoğun kar yağışı sonrasında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlar için köylüler ağaçlara ve kaya diplerine ekmek bırakıyor. Yaklaşık bir haftadır bu uygulamayla yabani hayvanların aç kalmaması için çaba sarf eden köy sakinleri, bu uygulamanın her yerde yapılması gerektiğini ifade etti.

Yaban hayvanları için köylerine 2 kilometre uzaklıkta bulunan ormanlık alanda ağaç dallarına ve kaya diplerine ekmek bıraktıklarını söyleyen Dörtyol köyü sakinlerinden Kerem Beyaz, “Köyümüze yaklaşık 1 metre kar yağdı. Yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanların birçoğu açlıktan telef oluyor. Her sabah ormanlık alana geliyorum ve ağaçların dallarına ekmek bırakıyorum. Herkesi bu konuda duyarlı olmalarını bekliyorum. Lütfen bu kış günü yaban hayvanları unutmayalım” dedi.(HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köylüler, Yaban, Hayvanları, İçin, ağaç, ve, kaya, diplerine, ekmek, bıraktılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı