Kira Yardımları Sona Mı Eriyor?
Haber
23 Şubat 2022 - Çarşamba 20:54
 
Kira Yardımları Sona Mı Eriyor?
HDP Belediye Meclis Grubu Eş Sözcüleri Ferhat Yıldırım ve Hatice Kıtay, Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde hak sahiplerine ödenen kira yardımlarının 15 Mart’ta sona ereceği duyumlarını dile getirdi.
- Haberi
Kira Yardımları Sona Mı Eriyor?

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan HDP Belediye Meclis Grubu Eş Sözcüleri Ferhat Yıldırım ve Hatice Kıtay, Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde hak sahiplerinin uzun süren mağduriyetlerine değinerek, açıklamada kira yardımlarının 15 Mart’ta sona ermesinin kabul edilemez olduğuna yer verdi.

Yıldırım ve Kıtay’ın açıklaması şöyle:

“Bingöl Belediyesince 2017 yılından itibaren Başlatılan Kültür Mahallesi 2.İnci Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki hak sahiplerine dönemsel olarak belirli mağduriyetler yaşatılmaktadır. Başta farklı firmalarla oyalanıp geciktirilen ve devamında TOKİ ile anlaşma yapan Bingöl Belediyesi ilkin, daha önce hak sahipleri ile yaptığı sözleşmede belirtilen Metre kareler TOKİ tarafından düşürüldüğü, yine belirli aralıklarda kira ödemelerinin yapılmadığı veya geciktirildiği tüm kamuoyunca bilinmektedir.

TOKİ ve ilgili bakanlık ile yapılan protokol gereği konutların 2022 yılı sonunda bitirilmesi vaat edilmektedir. Ancak hak sahiplerine ödenen kira yardımlarının 15.03.2022 tarihinde sona ereceği söylenmektedir. Hak sahiplerinin, zaten uzun yıllardır mağdur olduklarını bundan sonra kira yardımlarının kesilmesini hiçbir şekil kabul etmeyeceklerini zaten bu ekonomik krizde artık kaldıramayacaklarını ve Bingöl belediyesinin konu ile ilgili olası bir mağduriyetin yaşanmaması için ilgililerle diyaloğa geçip hak sahiplerini bilgilendirmelerini beklediklerini bizlere iletiler.

HDP olarak bu durumun kabul edilemez ve konutların teslim tarihine kadar kira yardımlarının yapılmasının gerektiğini savunup hak sahiplerinin bu çağrılarının Bingöl Belediyesi ve ilgili kurumlarca dikkate alınmasını ve gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Söz konusu tarihte kira yardımlarının kesilmesi durumunda HDP olarak ilgili mercilere resmi girişimlerimizin olacağını bildirir, Bingöl Belediyesini sorumluluğa davet ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)       

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kira, Yardımları, Sona, Mı, Eriyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı