Karlıova’da Silah ve Uyuşturucu Ele Geçirildi
Haber
01 Ekim 2020 - Perşembe 19:13
 
Karlıova’da Silah ve Uyuşturucu Ele Geçirildi
Karlıova ilçesinde İl Jandarma Komutanlığının bir adrese düzenlediği operasyonda 433 gram kubar esrar, çok sayıda silah ve suça konu malzeme ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.
ASAYİŞ Haberi
Karlıova’da Silah ve Uyuşturucu Ele Geçirildi

Bingöl İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin Karlıova ilçesinde bir adrese düzenlediği operasyonda esrar maddesi, silah ve mühimmat ele geçirildi. Operasyonun detayları ile ilgili Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada,” Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yürütülen istihbari çalışmalar neticesinde; Bingöl İli Karlıova İlçesi kırsalında bulunan (1) adreste kubar esrar maddesi, av tüfeği, tabanca ve bu silahlara ait çok miktarda mühimmat bulunduğu yönünde elde edilen bilgiler doğrultusunda adli makamlardan alınan arama kararı neticesinde, 30 Eylül 2020 tarihinde Bingöl İli Karlıova İlçesi kırsalında (1) adrese operasyon icra edilmiştir. Operasyon icra edilen adreste yapılan aramalar neticesinde (433) gr kubar esrar maddesi, çok sayıda silah ve suça konu malzeme ele geçirilmiştir.” İfadelerine yer verildi. Valilik açıklamasında operasyonda ele geçirilen silah ve mühimmata da yer verildi:

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELER

 433 gr. Kubar Esrar Maddesi, 1 Adet Typon Marka Yivsiz Av Tüfeği,  1 Adet Tek Kırma Av Tüfeği,  1 Adet Blow Marka Ses ve Gaza Fişeği Atabilen Tabanca, 2 Adet Av Tüfeği Şarjörü,  1 Adet Tabanca Şarjörü,  3 Adet Tırtıklı Av Bıçağı ele geçirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karlıova’da, Silah, ve, Uyuşturucu, Ele, Geçirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı