Karaarslan: ‘Ekipmandan Çok Gönüllüğe İhtiyaç Var’
Haber
01 Şubat 2021 - Pazartesi 17:52
 
Karaarslan: ‘Ekipmandan Çok Gönüllüğe İhtiyaç Var’
Bingöl Doğal Afet Gönüllüleri (BİNDAG) Derneği Başkanı Semiramis Karaarslan: Bizim bir an önce örgütlenmemiz gerek. Zira depremlerde ilk 7 saat çok önemli. Bingöl'ün kendine has bir Arama-Kurtarma Ekibine çok ihtiyacı var.
- Haberi
Karaarslan: ‘Ekipmandan Çok Gönüllüğe İhtiyaç Var’

Bingöl Doğal Afet Gönüllüleri (BİNDAG) Derneği, geçtiğimizi yıl eğitim ve toplum gönüllüsü Semiramis Karaarslan öncülüğünde kurulmuştu. Kurulduğu günden bu yana etkin bir şekilde faaliyetlerine devam eden BİNDAG, ekipman ihtiyaçları karşılansa da en önemli konunun bilinçli bir şekilde örgütlenme olduğunu vurguluyor.

BİNDAG Başkanı Semiramis Karaarslan, “Bizim bir an önce örgütlenmemiz gerek.” Diyerek yaptığı açıklamada, “Malumunuz Bingöl Birinci Derece Deprem bölgesi ve Kuzey Anadolu ve Doğu Anadolu faylarının kesiştiği noktada ve bir deprem bekleniyor. BİNDAG'ı kurmamızın en büyük nedeni deprem farkındalığını yaratmak için eğitimler vermek, halkı bilinçlendirmek ve mahalle gönüllülerini kurmaktı. Sonra Profesyonel bir ekip olan bir grup bizimle çalışmak istedi. Memnuniyetle kabul ettik ama yükümüz arttı. Zira ekibin maliyeti yüksek araç-gerece ihtiyacı vardı. Ve kolları sıvadık. Şimdi onlar için çalışmalar başlattık. Yardımlar geliyor ama konteynır sıkıntımız mevcut. Onu da hemen hemen temin ettik. Bizim bir an önce örgütlenmemiz gerek. Zira depremlerde ilk 7 saat çok önemli. Bingöl'de mevcut AFAD, ve STK'ların birlikte hareket etmesi ile daha az zayiat olacaktır. Özellikle Bingöl'ün kendine has bir Arama-Kurtarma Ekibine çok ihtiyacı var. Ve ben bugün varım, yarın yok. Burada STK desteği verebileceğim kalmış bir kaç yılım. İsterim ki sizlere donanımlı bir STK bırakıp ayrılayım. Gönüllülük çalışmalarımın sonuncusu olacak.” İfadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaarslan:, ‘Ekipmandan, Çok, Gönüllüğe, İhtiyaç, Var’,
Yorumlar
Haber Yazılımı