'Gidişat iki Hafta Öncesinden iyi'
Haber
01 Ekim 2020 - Perşembe 19:08
 
'Gidişat iki Hafta Öncesinden iyi'
Vali Kadir Ekinci: Alınan tedbirler çerçevesinde gidişatın 2 hafta öncesine kadar iyi olduğunu söyleyebiliriz.
DÜNYA Haberi
'Gidişat iki Hafta Öncesinden iyi'

Bingöl'de Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulama yapıldı. Uygulama ve denetimlere Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkan Vekili Sait Kolak, İl Jandarma Komutanı Abdurahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Ali Canpolat ile Ensaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Bayram'da katıldı.

Beraberindekilerle iş yerlerini ziyaret eden Vali Ekinci, esnaflara ve vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda uyarılarda bulundu.

Denetim sonrası açıklamalarda bulunan Vali Ekinci, “Tüm işletmelerimiz tüm toplu taşıma araçlarımız hem yerel idarelerimizin, hem esnaf odamızın hem de diğer kurumlarımızın katılımıyla denetimlerimiz devam ediyor. Amacımız, özellikle vatandaşımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymasında farkındalık oluşturmak ve tekrar tekrar hatırlatmak. Elbette haftanın bir günü değil, denetimlerimiz haftanın 7 günü 24 saati esası çevresinde yapılıyor. Bingöl’ümüzde vatandaşlarımız duyarlılık göstererek, olabildiğince virüsten uzak kalmaya gayret ediyorlar. Biz tüm vatandaşlarımıza gösterdikleri hassasiyetten dolayı da teşekkür ediyoruz. Alınan tedbirler çerçevesinde gidişatın 2 hafta öncesine kadar iyi olduğunu söyleyebiliriz. Tedbirlere uyduğumuz sürece koronavirüste başarılı oluyoruz. Tedbirleri ihmal ettiğimiz, rehavete kapıldığımız sürece de ne yazık ki vaka sayımızda artış görüyoruz. Hem bizim hem basınımızın bu konuda hassasiyet göstermesinde fayda olduğunu düşünüyoruz. Üzerinde gayretle vatandaşımızı uyararak durduğumuz sürece virüsün üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum. Sağlık için hepimizi için sloganıyla bu haftaki denetimlerimiz devam ediyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Gidişat, iki, Hafta, Öncesinden, iyi',
Yorumlar
Haber Yazılımı