Cenaze 7 Kilometre Omuzlarda Taşındı
Haber
24 Şubat 2022 - Perşembe 17:48
 
Cenaze 7 Kilometre Omuzlarda Taşındı
Genç İlçesine bağlı Elmagünü köyünde hayatını kaybeden Muharrem Almas’ın (17)cenazesi 7 kilometre boyunca omuzlarda taşındı.
- Haberi
Cenaze 7 Kilometre Omuzlarda Taşındı

TAVZ Bölgesine bağlı Elmagünü köyünde hayatını kaybeden Muharrem Almas’ın (17)cenazesi 7 kilometre boyunca omuzlarda taşındı. 7 kilometre boyunca karlı yolları aşarak cenazeyi omuzlarda taşıyan bölge sakinleri duruma tepki gösterdi.

Köy sakini Kemal Buyruk, “Belki bende kalp krizi geçirir ölürüm. Belki ayağım takılır düşer, ölürüm. Olur’da kış aylarında ölürsem, cenazemi almaya gelmeyin. Zaten karlar Haziran Temmuza kadar erimiyor. Naaşım karın altında kalsın, karlar eriyene kadar. Benim için 14 kilometre yol yürümeyin ben bu vebali kaldıramam. Cenazem için Karların erimesini bekleyin” dedi.

Ulaşım konusunda kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını söyleyen köy sakinleri, “Her yıl verilen yol ve köprü sözleri unutulmaktadır. Tavzlıları kendi kaderlerine terk eden siyasetçiler, dün oluşan cenazeye paletli ambulans ya da helikopter yollayamadılar. Bu araçlar için birçok bahane üreterek cenazemizi yaya almamızı işaret ettiler. Yani bizi kaderimize terk ettiler” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cenaze, 7, Kilometre, Omuzlarda, Taşındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı