Bingöl'de Yapılan Aşı Çalışmaları Örnek Gösterildi
Haber
16 Ağustos 2021 - Pazartesi 19:25
 
Bingöl'de Yapılan Aşı Çalışmaları Örnek Gösterildi
Bingöl’de aşılama oranının artmasıyla haritadaki rengimiz turuncuya döndü. Komşumuz Elazığ’da yapılan bir haberde ‘Bingöl, Örnek Olsun’ başlığı atıldı.
- Haberi
Bingöl'de Yapılan Aşı Çalışmaları Örnek Gösterildi

Bingöl’de aşılama oranının artmasıyla haritadaki rengimiz turuncuya döndü.  Komşumuz Elazığ’da yapılan bir haberde ‘Bingöl, Örnek Olsun’ başlığı atıldı. 
Yapılan haber şöyle: Bingöl’de valilik koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler, son günlerde aşılama çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda hem kent genelindeki sağlık kuruluşlarında hem de il, ilçe ve köylerde aşılama çalışması yapan mobil aşı ekipleri, Bingöl’ü haritada turuncu kategoriye taşıdı. İl genelinde toplamda 190 bin 506 doz aşı yapılırken, bunlardan 109 bin 119’u birinci, 70 bin 193’ünün ise ikinci doz olduğu belirtildi. Aşı haritasında yüzde 55.2 ile turuncu renk olan Bingöl’de, ekiplerin günlük yaklaşık 5 bin kişiyi aşıladığı öğrenildi.
 
Komşu ilimizde aşılama oranı yükselişe geçerken, Elazığ halen istenilen seviyeye gelemedi. Haftalık vaka sayılarında artışların yaşandığı ilimizde aşı olmayan vatandaşların ikna olmaları için farklı yöntemlerin hayata geçmesi gerekiyor.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl'de, Yapılan, Aşı, Çalışmaları, Örnek, Gösterildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı