20 köy ve mezra şebekesiz kaldı
Haber
26 Ocak 2021 - Salı 17:23
 
20 köy ve mezra şebekesiz kaldı
Genç ilçesine Bağlı Servi Beldesine bağlı 20 köy ve mezra şebekesiz kaldı. Baz istasyonu bulunmasına rağmen arama yapamayan köylüler, sorunun çözülmesini istiyor.
- Haberi
20 köy ve mezra şebekesiz kaldı

Genç ilçesine Bağlı Servi Beldesinde GSM operatörleri şirketi tarafından kurulan baz istasyonu aküsü arızalı olduğundan enerji dalgalanmasından ötürü şebekeler kesiliyor. Elektrik enerjisi kesilince baz istasyonu 24 saat kendi aküleriyle devrede olması gerekirken ama aküler arızalı olduğu için elektrik kesildiği taktirde aynı dakika telefon şebekesi kesiliyor. Beldeye bağlı 20 yakın köy ve mezrada öğrenciler uzaktan eğitim sistemi EBA’ya giriş yapamıyorlar.

Servi Beldesi bağlı Gönülaçan köyü muhtarı,” Mehmet can Hamarat GSM Operatörlerine ait baz istasyonu var, fakat aküsü yapılmadığı zaman normal bir enerji kesiminde şebeke gidiyor. Baz istasyonunun aküsü veya ona bağlı sistem arızası olduğundan dolayı elektrik kesintilerinde devre dışı kalıyor.  Bu durumdan dolayı vatandaşlarımız mağdur olup ve köyde yaşayan öğrencilerimiz hiçbir şekilde uzaktan eğitim sistemi olan EBA’ya giriş yapamıyorlar. Biz bu konu için defalarca Türk Telekom müdürlüğüne gidip oradaki yetkililere durumu bildirdik onlarda biz bakmıyoruz dediler. Türkcell bakıyor Türkcell’de gittiğimde baz istasyonuna bakan yetkililerin numarasını istedik telefon numarası verende olmadı, ilgilenende olmadı. Konunla ilgi bilgi verdiğimiz halde her hangi bir işlem yapılmadı. Biz bu soruna bir çözüm bulamadık. Yetkililerden bizim bu soruna biran önce bir çözüm bulmalarını istiyoruz.” dedi.(HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: 20, köy, ve, mezra, şebekesiz, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı