Pandemi’nin Küresel Etkileri Konuşulacak
Haber
20 Aralık 2020 - Pazar 17:07
 
Pandemi’nin Küresel Etkileri Konuşulacak
Sağlık-Der Bingöl İl Temsilcisi Uzm. Dr. Ferhat Korkutata, akademisyen ve sağlık çalışanlarını Dünya İslam Sağlık Birliği’nin düzenleyeceği Koronavirüs(Covid-19) konulu online ‘WIHU'20 COVID’19’ kongresine katılmaya davet etti.
SAĞLIK Haberi
Pandemi’nin Küresel Etkileri Konuşulacak

Dünya İslam Sağlık Birliği, 23-25 Aralık tarihleri arasında “WIHU'20 COVID’19” Kongresi düzenleyecek. Kongre açılış konuşmasını gerçekleştiren isimler arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’da yer alacak. Pandemi’nin her alanda etkilerinin konuşulacağı kongrenin sonuç bildirgesi birçok dile çevrilerek yayımlanacak. Kongre Koronavirüs (Covid-19) konulu ilk uluslararası online konferans olacak.

Sağlık-Der Bingöl İl Temsilcisi Uzm. Dr. Ferhat Korkutata, 23-25 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “WIHU'20 COVID’19” Kongresi hakkında bilgilendirmede bulundu.

GENİŞ KİTLELERE ULAŞACAK

23-25 Aralık tarihlerinde zoom üzerinden online gerçekleştirilecek olan Dünya İslam Sağlık Birliği tarafından organize edilen 5. Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi hakkında açıklama yapan Korkutata; “Kongremizin açılış konuşmalarını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Uzm. Dr. Fahrettin Koca ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Mustafa Varank yapacaklardır. Kongre organizasyonumuz YouTube ve Naturel TV üzerinden canlı yayınlanarak dünya çapında çok daha geniş kitlelere ulaştırılması sağlanacaktır.” dedi.

SONUÇ BİLDİRİSİ BÜTÜN DİLLERE ÇEVRİLECEK

Kongre konusunun “Covid-19 Pandemisi” olduğunu dile getiren Korkutata, Kongrenin, Covid-19 hakkında düzenlenecek ilk uluslararası kongre olacağının altını çizdi. Korkutata, “23-25 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek programda dünyanın çeşitli bölgelerinden yetkili ve alanında uzman üyeler,  pandemi sürecince alınan tedbirler ve sonuçlarını, ülkelerde meydana getirdiği ekonomik daralmayı ve geleceğe yansıyacak sonuçlarını değerlendirecek, sonuç bildirisi de dijital ortamda bütün dillere çevrilerek yayımlanacaktır.” diye konuştu.

DİJİTAL İMZALI SERTİFİKA VERİLECEK

Kongre hakkında bilgilendirmelere devam eden Korkutata; “Kongreye katılım pandemi dolayısıyla dijital platformda gerçekleşecektir. Kongre, farklı platformlarda canlı olarak izlenebilecektir. Kongremize http://www.wihu.org.tr/tr/wihu2020.php adresi üzerinden kayıt yaptırıp katılacak olan katılımcılara Kongre Başkanı Genel Başkanımız Uzm. Dr. Kasım Sezen tarafından imzalı dijital sertifika verilecektir.” dedi.

ÖNEMLİ KONGREMİZE İLGİLİLERİ DAVET EDİYORUZ

Sağlık-Der Bingöl İl Temsilcisi Uzm. Dr. Ferhat Korkutata son olarak; “Böyle önemli bir zaman diliminde son derece hassas ve dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecini yöneten bilim adamları ile yöneticilerin katılacağı program ülkemiz ve dünya için önemli bilgiler sunacaktır. Başta hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız olmak üzere ilimizin yöneticilerini, akademisyenlerini ve diğer tüm ilgililerimizi katılım sağlamaya davet ediyor, Kongremizin hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan diliyorum.” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pandemi’nin, Küresel, Etkileri, Konuşulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı