Okul Servisleri Destek Bekliyor
Haber
20 Aralık 2020 - Pazar 17:09
 
Okul Servisleri Destek Bekliyor
ESOB Başkanı Ali Bayram, bazı illerde okul servisi şoförlerine yapılan destekleri sıralayarak, “Dört gözle yerel yetkililerden haber bekliyoruz.” Dedi.
EKONOMİ Haberi
Okul Servisleri Destek Bekliyor

Bingöl Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Ali Bayram, Koronavirüs (Covid-19) pandemisi süresince Bingöl’de okul servislerine destek sunulmamasını diğer illerde yapılan destekleri açıklayarak eleştirdi. Bayram, twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Keşke şov yapsanız. Mesela şov yapan Ak Parti Gaziantep Belediyesi gibi esnafa ve mağdur çalışana 1.500 TL, Gaziantep "İLÇE" Şahinbey Belediyesi gibi 2.500 TL veya Ankara Büyükşehir Belediyesi gibi servisçisinden çalışanına kadar mağdurun yanında olsanız. Dört gözle yerel yetkililerden haber bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Bayram, daha önce yaptığı açıklamada servis şoförlerine hiçbir destek sunulmamasını, “6 aydır çalışmayan okul servis araçlarımız, kredi çekmeye teşvik edilen ve ödemesi gelen küçük esnafımız ve kira ödemeye devam eden esnafımız kan ağlıyor. Yakıt, kira ve ödemeler konusunda destek talep ediyoruz. Yoksa esnafımızın durumu iç açıcı değil.” Sözleriyle eleştirmişti. (HABER MERKEZİ)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okul, Servisleri, Destek, Bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı