Ekinci: Unuttuğumuz ve Terk Ettiğimiz Değerleri Hatırlamalıyız
Haber
17 Şubat 2021 - Çarşamba 18:04
 
Ekinci: Unuttuğumuz ve Terk Ettiğimiz Değerleri Hatırlamalıyız
Vali Kadir Ekinci: Unuttuğumuz ve terk ettiğimiz değerleri hatırlamalı; komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve aile bağları gibi toplumumuz için çok önemli olan birliktelik duygularımızın artmasına çabalamalıyız.
- Haberi
Ekinci: Unuttuğumuz ve Terk Ettiğimiz Değerleri Hatırlamalıyız

Vali Kadir Ekinci Regaip Kandili münasebetiyle yaptığı açıklamada, “Zaman içinde devam eden yolculuğumuzun manevi bir durağı olan rahmet iklimi mübarek üç aylara kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” Dedi.

Vali Ekinci, yaptığı açıklamanın devamında, “Alemlerin rabbinin biz kullarına gök sofralarını bolca çokça ihsan ettiği üç aylar, manevi coşkunun yaşandığı; ruh dünyamızı, kalbimizi ve davranışlarımız onaracağımız; hayat tarzlarımızı, gündeliklerimizi ve alışkanlıklarımızı yeniden gözden geçirmemize vesile olan bereket mevsimidir.

Tüm zamanlarda olduğu gibi bu güzel günlerde de, dua, niyaz ve yakarışlarımızı artırmalı, okuma ve düşünme üzerinden kendimizi bilmenin imkanını yakalamalıyız. Unuttuğumuz ve terk ettiğimiz değerleri hatırlamalı; komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve aile bağları gibi toplumumuz için çok önemli olan birliktelik duygularımızın artmasına çabalamalıyız. Aramızdaki kısır çekişmeleri, küslük ve kırgınlıkları bir yana bırakıp toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.

Bu gecede olduğu gibi devam eden mübarek aylarda da, kulluk ve salih amel şuuru ile toplum olarak birbirimize kenetlenmenin,  medeniyetimizde mana köklerini bulan, dostluk ve kardeşliğimizi,  huzur ve selametimizi daha da artıracağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Bingöllü hemşerilerim olmak üzere ülkemiz ve İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin tüm insanlığa huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” İfadelerine yer verdi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ekinci:, Unuttuğumuz, ve, Terk, Ettiğimiz, Değerleri, Hatırlamalıyız,
Yorumlar
Haber Yazılımı